• estetik merkezi
  Burun Estetiği Başarılı bir burun estetiği, hastanın burnunu daha iyi hale getirmenin yanı sıra hastanın gözlerine de doğrudan görsel bir belirginlik katar.
 • estetik merkezleri ankara
  Saç Ekimi Hastanemizde saç ekimi ameliyatlarıda uzman doktorlarımız sayesinde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Bu konuda hakkında bilgi için bizlere ulaşınız.
 • estetik ameliyatı fiyatları
  Göğüs Estetiği Bu alanda kendisi çok iyi geliştirmiş plastik cerrahi doktorlarımız sizleri şık görünüşlü göğüslere sahib etmektedir.
 • burun estetiği maliyeti
  Yüz Estetiği Bunca zamandır hastanemiz bir çok müşterimiz yüz estetiği ameliyatı sonuçu oldukça memnun kalmıştır. Sizlerde hastanemizden ve doktorlarımızdan memnun kalacağınıza eminiz.
 • burun estetiği fiyatı
  Kulak Estetiği Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan kepçe kulak ameliyatı estetik merkezimizde doktorlarımız tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır.
estetik ameliyatları
Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği hakkında bilinmesi gerekenler...

Burun Estetiği

Burun estetik ameliyatının başarı oranları...

estetik ameliyatları ücretleri
Yüz Estetiği

Yüz estetiğinde bilinmesi gereken detaylar...

ameliyat ücretleri
Kulak Estetiği

Kepçe kulak ameliyatı sonuçları nelerdir...

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI


BURUN ESTETİĞİ AMELİYATIYıllar süren eğitim ve ince ayar tekniğine rağmen, her cerrah zor bir burunla karşılaşacak veya hasta ya da kendisi tarafından tatmin edici olmayan bir sonuç ile karşılaşacaktır. Nasıl ki dengeli olmayan, operasyondan geçmemiş bir burnun çok dikkat çeker ve hasta üzerinde ters bir psikolojik etki bırakabilirse, operasyondan önceki haline kıyasla oldukça düzeltilmiş operasyon görmüş bir burun bile operasyon öncesinde bundan hoşlanmayan hasta tarafından titizlikle incelenir. En küçük düzensizlik bile vurgulanır ve dikkat çeker. Kendi hastamız veya bir meslektaşımızın hastasında operasyon sonrası periyodun hemen başında hafif düzensizlikler ve kusurlarla karşılaşıldığında, en başta kullanılması gereken ihtiyatlı teknik hastanın eğitilmesi ve sabırdır. Operasyondan geçen bir burun nadir olarak iyileşme döneminde hızla düzelir.

BURUN ESTETİĞİ ÜCRETLERİ


BURUN ESTETİĞİ ÜCRETLERİBurun estetiği en eski ve yaygın olarak kullanılan fasiyal plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Farklı eğitim geçmişlerine sahip tüm beceri düzeylerindeki cerrahlar tarafından uygulanan bir operasyondur. Bu operasyonu gerçekleştiren bu tür cerrahların tümünü "burun estetik cerrahları" başlığı altında toplamak daha kolay olur. Burun ameliyatı cerrahının geçmiş bilgileri ve beceri düzeyine bakılmaksızın, rinoplastinin ihtisas sırasında, kariyerlerinin başlangıcında kavranması zor bir uygulama olduğu ve prosedürlerin incelikleri konusunda uzmanlık kazanmanın yıllar alacağı konusunda hemfikirdirler. Cerrahlar, ancak tüm kariyerlerini bu operasyona adamış çeşitli cerrahların işlerini çalıştıktan sonra bu operasyonun karmaşık taraflarını öğrenebilir. Bu devlerin tevazu gösterdiklerini duymak ve 30 yıl boyunca veya daha uzun sürede edindikleri tecrübelerle neler öğrendiklerini görmek, kaçırılmaması ve hafife alınmaması gereken bir fırsattır. Burun estetiği ameliyatı ücretleri için merkezimizle irtibata geçiniz.

ESTETİK BURUN AMELİYATI


ESTETİK BURUN AMELİYATIBurun Ucundaki Komplikasyonlar burun estetiği için kullanılan tüm yaklaşımlarda burun ucuna ulaşmak gerektiğinden dolayı, burun ucunun ameliyat sonrası şekli, ölçüsü, yüksekliği ve projeksiyonu ile ilgili problemlerin sıklıkla ortaya çıkması süpriz değildir. Tip bölgesi burnun zerafetini ortaya çıkarır ve gösterir. İdeal kemik - kıkırdak çatısı olsa bile tip anomalileri hemen dikkat çeken burun deformiteleridir. 35 yıllık deneyimimiz sonrasında yaygın görülen tip komplikasyonlarını sıraladık. Bunlardan alar kollapsla birlikte veya alar kollaps olmadan tip pitozu ve tip destek kaybı, asimetri, çimdik deformitesi (pinching) sık görülen komplikasyonlardır. Listedeki diğer komplikasyonlar bu üç en yaygın problemin değişik varyasyonlarıdır. Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişiler estetik fiyatları duydukları anda estetik ameliyatı yaptırmaktan vazgeçmektedirler. Halbuki burun estetiği fiyatları ameliyatına göre oldukça uygun ücretlidir. O yüzden insanlara önerimiz burun estetiği ameliyatı yaptırmadan önce geniş bir fiyat araştırmaları yapmalarıdır.

BURUN ESTETİĞİ MERKEZİ


BURUN ESTETİĞİ MERKEZİBurun estetiğinden sonra meydana gelen komplikasyonların büyük çoğunluğu gereğinden az öpere edilen (yetersiz operasyon), gereğinden fazla öpere edilen (aşırı operasyon) ve bu ikisinin kombinasyonu şeklinde sınıflandırılabilir. Mümkün olduğu ölçüde yaygın komplikasyonların nedenleri incelendi. Alan kısıtlaması bütün olası komplikasyonları ayrıntılı olarak incelememize müsade etmedi. Yaygın komplikasyonları meydana geldikleri bölgeye veya anatomik subünite göre sınıflandırmayı tercih ettik. Her anatomik subünitte meydana gelmiş olan defektin tam bir değerlendirmesine göre uygun cerrahi düzeltme yapmak için düzenli bir tedavi planı oluşturuldu. Asimetrik burunlar sıklıkla hasta memnuniyetsizliğine sebep olur ve tekrar ameliyat gerektirir. Sonuçta burun estetik burnun zıt taraflarında yapılan iki ayrı ameliyatın tek bir orta hatta birleştirilerek düzgün fonksiyon gören zarif ve simetrik bir organ oluşturulması ameliyatıdır. Bu tartışmada önceki ameliyatının sonuçlarını beğenmeyen hastalara çok sayıda revizyon burun ameliyatı uygulayan tecrübeli bir cerrahın ortaya koyduğu yaygın ve önemli komplikasyonları gözden geçireceğiz. Sıklıkla (1) burun ucu (tip), (2) kemik piramit, (3) kıkırdak piramit (orta çatı), (4) kolumella, (5) alar lobül ve (6) alar taban' da karşımıza çıkan problemler tartışıldı.

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI


BURUN ESTETİĞİ FİYATLARIBurun estetiği ameliyatı fiyatları hakkında burada sizlere bilgi veremiyoruz. Hastanemizle irtibata geçerek tüm detayları öğrenebilirsiniz. Burun estetiği komplikasyonlarının %6-15 arasında olduğu tahmin edilmektedir ve bunların %5-10'u revizyon gerektiren primer olgulardır.1 Komplikasyonlar fonksiyonel, estetik ya da bu ikisinin kombinasyonu şeklinde düşünülebilir. Burun estetiğinin fonksiyonel komplikasyonları genellikle nazal hava akımının bozulmasını içerir. Bunlar spesifik semptom ve işaretlerle birlikte olduğundan ayırt edilmeleri oldukça kolaydır. 500 olguluk açık burun estetik olgusunun retrospektif analizinde nazal hava akımının bozulması olguların %8 inde meydana gelmiştir. Rinoplastinin estetik komplikasyonlarını tanımlamak daha zordur. Estetik komplikayonu düşünmenin esas güçlüğü güzellik anlayışının sübjektif olmasından kaynaklanmaktadır. Hastalar ve cerrahlar postoperatif sonucu farklı şekilde algılayabilirler. Bizim tecrübelerimize göre, cerrahi sonuçları değerlendirmede genellikle cerrah hastadan daha fazla kritik yapmaktadır. Birçok çalışma burun estetik ameliyatından sonra hasta memnuniyetinin %90'nın üzerinde olduğunu bildirmektedir. Bununla birlikte estetik cerrahide hasta memnuniyeti için genel anlamda geçerliliği kabul edilmiş bir enstrüman yoktur ve bu nedenle hasta memnuniyetini kesin bir şekilde ölçebilme imkanı yoktur. Nazal yapı için ideal oranlar tanımlanmıştır ancak etnik gruplar arasında tanımlanan varyasyonlar da mevcuttur. Bununla birlikte hiçbir burun ideal oranları tam olarak yansıtmamaktadır ve yüz bölgesiyle nazal yapıların uyumuna önem verilmesi gerektiği düşünüldüğünde, her burnun aynı şekilde oranlanmaması gerektiği görülecektir. Bu nedenle burun estetik sonuçlarını değerlendirebilmek için ideal oranlara dayalı geçerli enstrümanlar geliştirilmiş olsa bile, bu enstrümanların kullanılırlığı açık değildir.

Burun estetik ameliyatı hakkında tüm detaylı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.

www.burunestetigi.gen.tr web sitemiz ticari kaygı taşımadan burun estetiği ameliyatı hakkında bilgilendirmek, amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki makaleler hiç bir şekilde hastaların tanı veya tedavisinde kullanılmamaktadır.

 • Gerekli Linkler
 • Menü
 • Anket
Burun Estetiği Olacak Kişilerin Psikolojisi

Hastaların psikolojik özellikleri...

Ameliyat ile Burun Tıkanıklığının Onarımı

Ameliyata gircek kişinin burun tıkanıklığı var ise...

Çöken Yanduvarların Cerrahi Tedavisi

Kaza vb. durumlarda burnun hasar görmesi...

Cerrahi Kontrendikasyonlar

Ameliyat için hastanın uygun olmaması...

Plastik Cerrahide Eğri Buruna Yaklaşım

Burun ameliyatında eğri burunun düzeltilmesi...

Aşırı Rezeksiyon Uygulamak

Travma geçirmiş hastalara uygulanan yöntem...

Estetik Ameliyatı Uygulamaları

Hastanın doktoruna sorması gerekenler...

Erkeklerde Estetik Müdahaleler

Artık erkekler de estetik uygulamalara...

Revizyon (Düzeltme) Burun Estetiği

Revizyon burun ameliyatı hakkında detaylar...


Çok Güzel
Güzel
Kaliteli
Süper
İyi


Üye Girişi

Kullanici:
Sifre:

Bizi Takip Ediniz.

estetik burun burun estetiği ameliyatı estetik merkezi Burun estetiği ankara

Facebook Sayfamıza Sizlerde Katılın.